Fiery
Fiery Jon Renau Smart Lace Wig
Wear this wig straight or softened with seductive curls, this long layered HD wig can be heat styled or shaken loose for a beautiful look right out of the box. The SmartLace cap construction provides total styling flexibility while mimicking the appearance of naturally growing hair.
SPECIFICATIONS
| Collection | HD Collection |
|---|---|
| Color Shown | 6F27, 14/26, 1B |
| Cap Design | Lace Front / Monofilament |
| Cap Size | Average |
| Hair Type | High Heat Synthetic Fiber |
| Bang | 8" |
| Crown | 14" |
| Nape | 10.5" |
| Side | 12.5" |
Original: $642.15
-65%$642.15
$224.75



Description
Fiery Jon Renau Smart Lace Wig
Wear this wig straight or softened with seductive curls, this long layered HD wig can be heat styled or shaken loose for a beautiful look right out of the box. The SmartLace cap construction provides total styling flexibility while mimicking the appearance of naturally growing hair.
SPECIFICATIONS
| Collection | HD Collection |
|---|---|
| Color Shown | 6F27, 14/26, 1B |
| Cap Design | Lace Front / Monofilament |
| Cap Size | Average |
| Hair Type | High Heat Synthetic Fiber |
| Bang | 8" |
| Crown | 14" |
| Nape | 10.5" |
| Side | 12.5" |






















