January Smart Lace Wig
Carefree wavy layers lend a spritely air to this stunning short style. The SmartLace front creates the illusion of a natural hairline.
| Color Shown | 12FS8, F2SV/31V |
|---|---|
| Cap Design | Lace Front / Single Monofilament |
| Cap Size | Average |
| Hair Type | Synthetic |
| Bang | 8.5" |
| Crown | 10" |
| Nape | 4.25" |
| Side | 6.25" |
| Weight | 2.9 oz |
Select Color
From $176.71
Original: $504.90
-65%January Smart Lace Wig—
$504.90
$176.71








Description
Carefree wavy layers lend a spritely air to this stunning short style. The SmartLace front creates the illusion of a natural hairline.
| Color Shown | 12FS8, F2SV/31V |
|---|---|
| Cap Design | Lace Front / Single Monofilament |
| Cap Size | Average |
| Hair Type | Synthetic |
| Bang | 8.5" |
| Crown | 10" |
| Nape | 4.25" |
| Side | 6.25" |
| Weight | 2.9 oz |






















