JJ Mens Hairpiece Toupee
JJ is a 100% hand-tied monofilament lace with polyurethane coated on monofilament perimeter. The polyurethane coated perimeter allows customization for your clients specifications. Being 100% hand-tied on monofilament makes this a very lightweight piece and will allow the scalp to breathe easy
SPECIFICATIONS
| Item Number | 443 |
|---|---|
| Hair Type | Synthetic |
| Base Dimension | 6.75" X 9.25" |
| Cap Design | Single Monofilament with PU Coated Perimeter |
| Collection | Mens |
| Application Method | Tape/Clip |
| Length | 4" |
| Weight | .9 oz |
Select Choose your color:
From $260.72
Original: $744.91
-65%JJ Mens Hairpiece Toupee—
$744.91
$260.72

Description
JJ is a 100% hand-tied monofilament lace with polyurethane coated on monofilament perimeter. The polyurethane coated perimeter allows customization for your clients specifications. Being 100% hand-tied on monofilament makes this a very lightweight piece and will allow the scalp to breathe easy
SPECIFICATIONS
| Item Number | 443 |
|---|---|
| Hair Type | Synthetic |
| Base Dimension | 6.75" X 9.25" |
| Cap Design | Single Monofilament with PU Coated Perimeter |
| Collection | Mens |
| Application Method | Tape/Clip |
| Length | 4" |
| Weight | .9 oz |






















