Karlie Lace Front Wig
Simple and elegant, this lace front wig is a commanding shoulder-length bob that recreates natural growth with a SmartLace™ front and 100% hand tied cap
| Collection | SmartLace |
|---|---|
| Color Shown | 1BRH30, 14/26S10 |
| Cap Design | Lace Front / Single Monofilament / Hand tied |
| Cap Size | Average |
| Hair Type | Synthetic |
| Bang | 12.25" |
| Crown | 13.5" |
| Nape | 6" |
| Side | 9.25" |
| Weight | 3.6 oz |
Select Choose Your Color
From $247.02
Original: $705.78
-65%Karlie Lace Front Wig—
$705.78
$247.02



Description
Simple and elegant, this lace front wig is a commanding shoulder-length bob that recreates natural growth with a SmartLace™ front and 100% hand tied cap
| Collection | SmartLace |
|---|---|
| Color Shown | 1BRH30, 14/26S10 |
| Cap Design | Lace Front / Single Monofilament / Hand tied |
| Cap Size | Average |
| Hair Type | Synthetic |
| Bang | 12.25" |
| Crown | 13.5" |
| Nape | 6" |
| Side | 9.25" |
| Weight | 3.6 oz |






















