Petite Cap Blake Lace Front Human Hair Wig
Layers of luxury are our crown jewel. Artisan wigmakers hand-tie each strand of remy human hair — the highest quality available — to a100% hand tied SmartLace stretch cap, perfecting the look, feel and limitless possibilities of lustrous, natural hair.
SPECIFICATIONS
| Length | B 16" C 17" S 16-17" N 16" |
|---|---|
| SKU | 726 |
| Collection | Smart Lace Human Hair |
| Color Shown | 6F27 (pink dress) and 27T613S8 (black tank top) |
| Cap Construction | Lace Front / Monofilament / Handtied |
| Cap Size | Average |
| Hair Type | Remy Human Hair |
| Weight | 6 oz |
Select Color Choice
Select Size Petite
From $5,668.81
Petite Cap Blake Lace Front Human Hair Wig—
$5,668.81




Description
Layers of luxury are our crown jewel. Artisan wigmakers hand-tie each strand of remy human hair — the highest quality available — to a100% hand tied SmartLace stretch cap, perfecting the look, feel and limitless possibilities of lustrous, natural hair.
SPECIFICATIONS
| Length | B 16" C 17" S 16-17" N 16" |
|---|---|
| SKU | 726 |
| Collection | Smart Lace Human Hair |
| Color Shown | 6F27 (pink dress) and 27T613S8 (black tank top) |
| Cap Construction | Lace Front / Monofilament / Handtied |
| Cap Size | Average |
| Hair Type | Remy Human Hair |
| Weight | 6 oz |






















