Sandra Wig by Jon Renau
The beauty of these long, sleek lines and cascading layers looks supremely natural thanks to a hand-tied and nearly invisible double monofilament cap design.
| Collection | Mono Top |
|---|---|
| Color Shown | 12FS8, 6F27 |
| Cap Design | Monofilament / Hand tied |
| Cap Size | Average |
| Hair Type | Synthetic |
| Bang | 5" |
| Crown | 13" |
| Nape | 9" |
| Side | 9" |
| Weight | 4 oz |
Original: $756.04
-65%$756.04
$264.61




Description
The beauty of these long, sleek lines and cascading layers looks supremely natural thanks to a hand-tied and nearly invisible double monofilament cap design.
| Collection | Mono Top |
|---|---|
| Color Shown | 12FS8, 6F27 |
| Cap Design | Monofilament / Hand tied |
| Cap Size | Average |
| Hair Type | Synthetic |
| Bang | 5" |
| Crown | 13" |
| Nape | 9" |
| Side | 9" |
| Weight | 4 oz |






















