Top Wave 18 inches Synthetic Hair Topper
A bold, unfettered attitude shines brighter with this easygoing, wavy style. This clip in topper adds volume and looks completely natural with a monofilament base. Perfect for the beginning and mid/progressive stages of hair loss
SPECIFICATIONS
| Item Number | 5993 |
|---|---|
| Color Shown | 12FS8 |
| Hair Type | No |
| Base Dimension | 6.75" X 6.5" |
| Collection | Toppers |
| Application Method | Clip In |
| Length | 18" |
| Weight | 3.7 oz |
| Base Construction | Monofilament |
Select Color
From $187.28
Original: $535.10
-65%Top Wave 18 inches Synthetic Hair Topper—
$535.10
$187.28






Description
A bold, unfettered attitude shines brighter with this easygoing, wavy style. This clip in topper adds volume and looks completely natural with a monofilament base. Perfect for the beginning and mid/progressive stages of hair loss
SPECIFICATIONS
| Item Number | 5993 |
|---|---|
| Color Shown | 12FS8 |
| Hair Type | No |
| Base Dimension | 6.75" X 6.5" |
| Collection | Toppers |
| Application Method | Clip In |
| Length | 18" |
| Weight | 3.7 oz |
| Base Construction | Monofilament |






















