Easi Crown - 12" Human Hair Topper
This one-piece volumizer adds coverage and volume to the crown and back of the head. It clips in and out easily and can be heat-styled to create any look. Remy Human Hair. Clip In.
Length: 12"
Base: 6.5" x 2.25"
This one-piece human hair piece, 12 inches in length adds coverage and volume to the crown and back of the head. It clips in and out easily and can be heat-styled to create any look.
SPECIFICATIONS
| Color Shown | 12FS8 |
|---|---|
| Hair Type | Remy Human Hair |
| Base Dimension | 6.5" x 2.25" |
| Collection | Toppers |
| Application Method | Clip In |
| Length | 12" |
| Weight | 1.1 oz |
| Base Construction | Monofilament with a PU Perimeter |
Select Color Choice
From $266.07
Original: $760.20
-65%Easi Crown - 12" Human Hair Topper—
$760.20
$266.07




Description
This one-piece volumizer adds coverage and volume to the crown and back of the head. It clips in and out easily and can be heat-styled to create any look. Remy Human Hair. Clip In.
Length: 12"
Base: 6.5" x 2.25"
This one-piece human hair piece, 12 inches in length adds coverage and volume to the crown and back of the head. It clips in and out easily and can be heat-styled to create any look.
SPECIFICATIONS
| Color Shown | 12FS8 |
|---|---|
| Hair Type | Remy Human Hair |
| Base Dimension | 6.5" x 2.25" |
| Collection | Toppers |
| Application Method | Clip In |
| Length | 12" |
| Weight | 1.1 oz |
| Base Construction | Monofilament with a PU Perimeter |





















